MHK Junior Michalovce

© 2014-2017 design Peter Kerekeš,text Peter Brendza All Rights Reserved.
Starší žiaci MHK Junior Michalovce mladších kolegov nenapodobnili

Minulý týždeň sme písali o obrovskom úspechu mladších žiakov hádzanárského klubu MHK Junior Michalovce, ktorí získali na majstrovstvách Slovenska v Modre strieborné medaily. O obdobný úspech sa minulý víkend pokúšali aj starší žiaci tohto klubu, no tým sa nakoniec nedarilo podľa predstáv, keď na majstrovstvách Slovenska hraných v Topoľčanoch obsadili po šiestich prehrách konečné ôsme miesto.

Organizátori rozdelili osem tímov, ktoré sa kvalifikovali na majstrovstvá Slovenska, do dvoch základných skupín. Michalovčania putovali spoločne s domácim HK Agro, HK Kúpele Bojnice a MŠK Považská Bystrica do B. skupiny. V nej nezískali ani bod a skončili na poslednom štvrtom mieste. Najskôr totiž podľahli Bojniciam vysoko 8:26, potom nestačili na Považskú Bystricu s ktorou prehrali 13:23, no a v poslednom stretnutí skupiny podľahli domácim Topoľčanom 10:19. Vo štvrťfinále tak narazili na víťaza A. skupiny a najväčšieho favorita na zisk zlatého kovu Tatran Prešov a s tým prehrali 6:17. Putovali tak do skupiny o 5. - 8. miesto, no ani tam im nebolo súdené získať, čo i len čestný úspech. Po prehrách s Hlohovcom 19:25 a aj Modrou 13:22 tak skončili na poslednom ôsmom mieste.

Majstrom Slovenska sa podľa očakávania stal prešovský Tatran, ktorý si vo finále poradil s prekvapením turnaja HC Tatran Stupava (19:12). Tretiu priečku nakoniec obsadil domáci HK Agro. Organizátori v závere udelili aj individuálne ocenenia. Najlepším brankárom sa stal Patrik Papaj z tímu HC Tatran Stupava, najlepším hráčom Sebastián Babčan z tímu HK Agro Topoľčany, no a najlepším strelcom Filip Chalabala z Modry.

MHK Junior Michalovce reprezentovali: Martin Berko, Dušan Mašlan - Tomáš Tkáč, Juraj Hakoš, Martin Gregor Zambory, Adam Šebesta, Dominik Valiska, Rastislav Janoušek, Imrich Čičák, Nicolas Farkaš. Tréner: Matúš Hičo. Vedúci družstva: Martin Bumbera.

Výsledky MHK Junior Michalovce
MHK Junior Michalovce - HK Kúpele Bojnice 8:26 (základná skupina)
MHK Junior Michalovce - HK Považská Bystrica 13:23 (základná skupina)
MHK Junior Michalovce - HK Agro Topoľčany 10:19 (základná skupina)
MHK Junior Michalovce - Tatran Prešov 6:17 (štvrťfinále)
MHK Junior Michalovce - HC Sporta Hlohovec 19:25 (skupina o 5. - 8. miesto)
MHK Junior Michalovce - HC Slovan Modra 13:22 (skupina o 5. - 8. miesto)

Konečné poradie
1. Tatran Prešov
2. HC Tatran Stupava
3. HK Agro Topoľčany
4. HK Kúpele Bojnice
5. MŠK Považská Bystrica
6. HC Sporta Hlohovec
7. HC Slovan Modra
8. MHK Junior Michalovce

Peter Brendza
[Úvod]