MHK Junior Michalovce

© 2014-2017 design Peter Kerekeš,text Peter Brendza All Rights Reserved.
Starší žiaci MHK Junior bez víťazstva
Bez čo i len jednej výhry sa z majstrovstiev Slovenska starších žiakov vrátili žiaci MHK Junior Michalovce.

Bez čo i len jednej výhry sa z majstrovstiev Slovenska starších žiakov hrajúcich sa v Topoľčanoch vrátili žiaci MHK Junior Michalovce. Tí tak nenapodobnili mladších žiakov, ktorí sa minulý týždeň tešili zo striebornej medaily, a na finálovom turnaji obsadili posledné ôsme miesto.

MICHALOVCE. Zverencov trénera Matúša Hiča organizátori zaradili spolu s domácim HK Agro, HK Kúpele Bojnice a Považskou Bystricou do základnej B-skupiny.

V nej najskôr vysoko podľahli Bojniciam (8:26), následne nestačili ani na Považskú Bystricu (13:23) a nezabodovali ani v treťom zápase základnej skupiny, keď podľahli Topoľčanom 10:19.

V tabuľke tak obsadili posledné štvrté miesto a vo štvrťfinále ich čakal najväčší favorit na zlato a suverén A-skupiny Tatran Prešov.

Jeho hráči nedopustili žiadne prekvapenie a po víťazstve 17:6 poslali Michalovčanov do skupiny o 5. - 8. miesto. V nej najskôr podľahli Hlohovcu (19:25), no a keď nezabodovali ani v poslednom zápase turnaja proti Modre (13:22), skončili na poslednom ôsmom mieste.

Súpiska MHK Junior:

Martin Berko, Dušan Mašlan - Tomáš Tkáč, Juraj Hakoš, Martin Gregor Zambory, Adam Šebesta, Dominik Valiska, Rastislav Janoušek, Imrich Čičák, Nicolas Farkaš. Tréner: Matúš Hičo. Vedúci družstva: Martin Bumbera.

Výsledky MHK Junior:

Základná skupina: Michalovce - Bojnice 8:26, Michalovce - Považská Bystrica 13:23, Michalovce - Topoľčany 10:19

Štvrťfinále: Michalovce - Prešov 6:17

Skupina o 5. - 8. miesto: Michalovce - Hlohovec 19:25, Michalovce - Modra 13:22

Konečné poradie:

1. Tatran Prešov, 2. HC Tatran Stupava, 3. HK Agro Topoľčany, 4. HK Kúpele Bojnice, 5. MŠK Považská Bystrica, 6. HC Sporta Hlohovec, 7. HC Slovan Modra, 8. MHK Junior Michalovce

[Úvod]